Üye Girişi

Sağlık profesyonellerine özel hazırlanmış içeriklere erişebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. Henüz üye değilseniz lütfen üye ol seçeneğine tıklayın.

Giriş Yap Üye Ol
Şifremi Unuttum
Medikaynak Search
Üye Ol Üye Giriş
Medikaynak Menü

DİYABET

Diyabet Yönetimi Ürünlerimiz ile Diyabetli Bireyler İçin Yenilikçi Çözümler Sunuyoruz!

Günümüzde, dünya çapında yaklaşık 463 milyon diyabetli birey (yetişkin nüfusun % 8,8'i) bulunmaktadır ve bu bireylerin yaklaşık % 90'ı Tip 2 diyabetlidir. Diyabet oranı kadınlarda ve erkeklerde birbirine benzerdir. Ülkemizde de diyabet hastalığı her yıl artış gösteren bir prevelansa sahiptir. Son yapılan araştırmalar ışığında, ülkemizdeki diyabet prevalansı %13.8 olarak açıklanmıştır, bu da ülkemizde yaklaşık 11.5 milyon diyabetli birey olduğu anlamına gelmektedir. Ülkemizde 25.667 çocuk ve ergen Tip 1 Diyabet hastası bulunmaktadır. Diyabet hastalarımızın yaklaşık 400.000’i yoğun insülin tedavisi görmektedir. Yıllar geçtikçe ülkemizdeki diyabet hastalık prevalansının ve diyabetli birey sayısının artış göstermesi beklenmektedir.

Roche Diyabet olarak Accu-Chek marka ürünlerimiz ile 40 yılı aşkın süredir yenilikçi diyabet teknolojilerine ve çözümlerine öncülük ediyoruz. Türkiye’deki diyabetli bireyler için, sağlık durumlarını en doğru şekilde takip edebilmeleri ve yönetebilmeleri için geliştirilmiş ürün ve servisler sunuyoruz. Doğruluğu kanıtlanmış kan şekeri ölçüm cihazları, neredeyse acısız ölçüm deneyimi sunan parmak delme cihazları, lansetler ve iğne uçlarından oluşan ürün portföyümüzü diyabetli bireylerin hizmetine sunuyoruz.

Roche Diyabet olarak diyabetli bireylerin her gün önemli seçimler yapmaları gerektiğini çok iyi biliyoruz. Bu nedenle diyabet hastalarının diyabetlerini kendi kendilerine yönetebilmelerini sağlarken, sağlık profesyonellerinin güvenilir sonuçlarına dayalı tedavi kararlarını alabilmelerine de destek oluyoruz. Diyabet ürünlerimizin yanı sıra, ek servisler ve çözümler sunarak diyabetin düzenli takibi ve etkin yönetimi için en iyi deneyimi yaşatmak temel önceliğimiz. Diyabet yönetimini kolaylaştıracak ve etkinliğini artıracak dijital sağlık çözümlerimiz, ücretsiz danışma hattımız, diyabet hastalığına ve tedavi etkinliğine yönelik farkındalığa dikkat çekmeye çalıştığımız sosyal medya kanallarımız aracılığıyla yaptığımız paylaşımlar ile hastalığa karşı mücadelede etkin rol oynuyoruz. Ürünlerimizi hassasiyetle, ihtiyaçları öngörerek ve gündelik hayatla uyum içerisinde kullanılabilecek şekilde geliştiriyoruz. Diyabetli bireylerin, diyabetle aktif bir yaşam sürmeleri için kararlılıkla çalışıyor, onların her ihtiyacını anlamaya çalışıyor ve buna yönelik farklı ürünler ve çözümler sunuyoruz.

Diyabet Hakkında

Diyabet nedir?

Diyabet, insülin eksikliği ya da insülin etkisindeki defektler nedeniyle organizmanın karbonhidrat (KH), yağ ve proteinlerden yeterince yararlanamadığı, sürekli tıbbi bakım gerektiren, kronik, geniş spektrumlu bir metabolizma bozukluğudur.

DETAYLI BİLGİ
Diyabette Tanı Kriterleri Nelerdir?

Günümüzde birçok kılavuzda IDF (International Diabetes Federation) ve DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından önerilen standart tanı kriterleri kullanılmaktadır.

DETAYLI BİLGİ
Kan şekeri takibinin diyabet yönetimine katkısı

Kan şekeri takibi, diyabet yönetiminin ayrılmaz ve bütünleyici bir parçası olarak kabul edilmektedir.

DETAYLI BİLGİ
Kan Şekeri Ne Zaman Ölçülmelidir?

Glisemik kontrolün sağlanmasında kan glukoz düzeyinin ölçümü önemli bir yer tutmaktadır.

DETAYLI BİLGİ
Kan Şekeri Ölçüm Cihazı Nasıl Seçilmelidir?

Diyabet tedavisinin tıbbi sonuçları açısından kan şekeri ölçümlerinin doğruluğu ve dolayısıyla da sonuçların güvenilirliğinin sağlanması bir zorunluluktur.

DETAYLI BİLGİ
Kan Şekeri Düştüğünde Ne Yapılmalıdır?

Diyabet tedavisinde sıkı bir glisemik kontrol ile HbA1c değerlerinin normal aralığa düşürülerek diyabete bağlı komplikasyon risklerinde azalma sağlanabilir.

DETAYLI BİLGİ
Evde Glukoz Takibi (SMBG)

Glisemik kontrolün sağlanmasında kan glukoz düzeyinin ölçümü önemli bir yer tutmaktadır.

DETAYLI BİLGİ
Tıbbi Beslenme Tedavisinin Genel İlkeleri

Beslenme tedavisi, prediyabet, diyabet ve diyabetle ilişkili komplikasyonların önlenmesi ve tedavisinde, temel unsurlardan birisidir.

DETAYLI BİLGİ
Egzersiz ve Fiziksel Aktivite

Fiziksel aktivite iskelet kaslarının kasılması ile oluşan ve enerji harcanmasına neden olan vücut hareketleri olarak tanımlanmaktadır.

DETAYLI BİLGİ
Diyabetli Hastalarda Glisemik Kontrol Hedefleri

Güncel kılavuzların çoğunda kan glukozu kontrolü için sınır HbA1C’nin %7’nin altında (53 mmol/mol) olmasıdır

DETAYLI BİLGİ
Diyabetli Bireylerde Eğitim

Tüm kılavuzlarda hem tip 1 hem de tip 2 diyabetli bireylerin eğitimi hastalık yönetiminin temel taşlarından biri olarak görülmektedir.

DETAYLI BİLGİ
Diyabet ve Gebelik

Üreme çağındaki kadınlarda hem tip 1 hem tip 2 diyabetin prevalansı artıyor, ancak bu artışla birlikte bildirilen gestasyonel diyabet sayılarında da dramatik bir artış söz konusudur.

DETAYLI BİLGİ
Tip 1 Diyabette Güncel Tedavi Yaklaşımları

Tip 1 diyabetin en temel ve ayırt edici özelliği, β-hücrelerinin hiç ya da sıfıra yakın derecede az çalışması olduğu için, tip 1 diyabetli bireylerde insülin tedavisi çok önemlidir.

DETAYLI BİLGİ
Tip 2 Diyabette Güncel Tedavi Yaklaşımları

Son yıllarda tip 2 diyabetli hastaların tedavisine yaklaşım, büyük ölçüde değişmiştir.

DETAYLI BİLGİ
Diyabet Ürünleri
Accu-Chek Instant (Yeni)

Accu-Chek Instant

Accu-Chek Performa Nano

Accu-Chek Active

Accu-Chek Softclix

Accu-Chek FastClix

MySugr

Accu-Chek Smart Pix

Accu-Fine İnsülin Kalem İğnesi

HABERLER - ROCHE DİYABET
16 Mayıs 2022

Yenili̇kçi Yapay Zeka Teknoloji̇si̇ ve Di̇yabetli̇ler Için Ki̇şi̇selleşti̇ri̇lmi̇ş Tedavi̇

Karmaşık tedaviye ihtiyaç duyan tip 2 diyabetli hastaların bakımını iyileştirmek için bir yapay zeka yönteminin geliştirilmesi

12 Mayıs 2022

Diyabetin Kökeni Erkekte ve Kadında Farklı Olabilir Mi?

Diyabetin gelişimi yağ dokusunun konumuna ve özelliklerine bağlıdır. Son kırk yılda tüm dünyada tip 2 diabetes mellitus olguları hızla artmıştır.