Üye Girişi

Sağlık profesyonellerine özel hazırlanmış içeriklere erişebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. Henüz üye değilseniz lütfen üye ol seçeneğine tıklayın.

Giriş Yap Üye Ol
Şifremi Unuttum
Medikaynak Search
Üye Ol Üye Giriş
Medikaynak Menü
DİAGNOSTİK

ROCHE DİAGNOSTİK TÜRKİYE

Roche Diagnostik olarak, henüz karşılanmamış tıbbi gereksinimlerin bulunduğu alanlara odaklanarak hastalara daha etkin ve güvenilir çözümler sunmak için çalışıyor, yenilikçi yaklaşımımızı sürdürüyoruz.

Biz kimiz?

Odağında inovasyon olan Roche, bilimsel keşiflerin yönlendirilmesi ve hastaların hayatlarının iyileştirilmesi amacıyla faaliyet alanında geleceğin sınırlarını zorlamaya odaklanmıştır. Roche, hastalıkların moleküler seviyede nasıl farklılaştığını çözmek için çalışmaktadır. Böylece hastalıkları önleyen, teşhis ve tedavi eden ilaç ve testler geliştirerek bunları ihtiyacı olan hastalara ulaştırmayı hedeflemektedir. Şirket’in diagnostik ve ilaç tedavi alanlarındaki birleşik gücüyle hayata geçirdiği kişiselleştirilmiş sağlık hizmeti stratejisi doğru tedaviyi doğru hastaya ulaştırmayı amaçlamaktadır. Dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketi olan Roche; onkoloji, hematoloji, immünoloji, bulaşıcı hastalıklar, oftalmoloji ve sinir bilimi alanlarında çığır açan ilaçlar geliştirmenin yanı sıra, kendisini sağlık hizmeti standartlarını iyileştirmeye adamıştır. In vitro diagnostik pazarında da dünya lideri olarak, bu uzmanlığıyla üniversiteler ve sağlık kuruluşlarıyla dünya genelinde uzun soluklu ortaklıklar kurmaktadır. Ortaklık yapısından kaynaklı istikrarlı işleyişi sayesinde sürdürülebilir bir gelişim seyri izleyen Roche, hastalar ve toplum için kalıcı değer yaratmanın yanı sıra aksaklıklardan ders çıkarmayı başarmıştır. Ayrıca, en yüksek kalite, güvenlik ve dürüstlük standartlarına bağlı kalmaya devam ederek, kişilerin yanı sıra faaliyet gösterdiği topluluklara ve doğaya da saygı göstermeyi önceliklendirmiştir.

Roche hakkında

İlaç ve tanı araçları alanında öncü global şirketler arasında yer alan Roche, 1 Ekim 1896 yılında İsviçre’de kuruldu. Kurucusu Fritz Hoffman-La Roche standart ilaçların endüstriyel olarak üretiminin hastalıklar ile mücadelede önemli bir avantaj olacağını ilk farkeden kişilerden birisiydi. Roche’un vizyoner kurucusu, ilk kuruluş yılından başlayarak şirketini yenilikçiliğe odaklı ve uluslararası niteliğe sahip bir şirket olmaya yöneltti. Bugün, merkezi İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Roche Grubu, 100’ün üzerinde ülkede yaklaşık 94 bin çalışanıyla faaliyet gösteriyor.

Roche’un küresel uzmanlık ve deneyimi ışığında, 1991 yılında Türkiye'de öncü sağlık firmalarından biri olma hedefiyle yolan çıkan Roche Diagnostik, Merkezi & Hastabaşı Tanı Çözümleri, Moleküler Çözümler ve Diyabet alanlarında yenilikçi ve ileri teknolojiye dayalı, profesyonel ve kişisel kullanıma yönelik cihazları, biyokimya, hormon, genetik, moleküler ve kanser test portföyü ile hastaların yaşamlarını iyileştirmektedir. Roche Diagnostik yaklaşık 286 çalışanı ile tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.

Yarının ihtiyaçlarına bugünden çözüm üretmeye odaklanan Roche, hastalara ve sağlık profesyonellerine önemli faydalar sağlayacak ürün ve hizmetleri keşfetmekte, geliştirmekte ve sunmaktadır. Tanı, tedavi ve büyük veri alanlarının tamamını bünyesinde barındırdığı için, Roche kişiselleştirilmiş sağlık hizmetleri alanında benzersiz bir konuma sahiptir. Daha etkili ve verimli araştırmalar yapılması ve hastalar adına daha doğru kararlar verilebilmesi için, çoklu veri kaynaklarından gelen fikirleri mantıksal analizlerle birleştirmekte ve kişiselleştirilmiş sağlık hizmetinde bir sonraki aşamaya hazır stratejik ortaklıklar geliştirmektedir.

Kuruluşun içinde bulunduğu sektörün tanıtımı

Diagnostik, başka bir deyişle In Vitro Diagnostik (vücut dışı tanı) laboratuvarda yapılan analizlerin bütününü kapsayan bir alandır. Bir insanın, hastalık teşhisi için laboratuvara girdiğinde yapılan kan, idrar vs. testlerinin tamamına diagnostik diyebiliriz. En anlaşılır ve net tanımı ile doktorunuzun hastalığınıza tanı koyabilmesi için ihtiyaç duyduğu laboratuvar çalışmalarının tamamı diagnostik kapsamına giriyor. Dolayısıyla hastalara doğru teşhis konulmasında ve doğru tedavinin sağlanmasında son derece etkin bir konumdayız. Sunduğumuz diagnostik çözümlerle, hastaların merak ettiği soruların cevabını almasına yardımcı oluyor, sağlıkları hakkında hızlı bir şekilde hareket etmelerini sağlıyoruz. Hekimlere de klinik kararlarında destek oluyoruz. Bu sayede hastalıkların tedavi süreci kolaylaşıyor, hastalığın daha kötüye gitmesi ve hatta kimi zaman hastalığın başlaması engelleniyor.

Bugün pek çok alanda geliştirilen yeni ilaçlar/teknolojiler hastaların hayatlarını iyileştirmede kilit rol oynuyor. Artık çoğu kanser tipinde piyasaya sürülen hedefe yönelik tedavilerin, yaşam süresini anlamlı olarak uzattığı çeşitli çalışmalarla kanıtlanmış durumda. Haliyle bu tedavilerin maliyetleri göz önüne alındığında, uygun hastalar için kullanılması kritik önem taşıyor. Tam da bu noktada diagnostik çözümler çok önemli bir role sahip. İlaçların geliştirilme aşamasından itibaren uygun hastaların seçiminde kullanılacak testlerin de birlikte geliştirilmesi, sadece bu ilaçtan fayda sağlayacak hastaların tespit edilmesinde belirleyici unsur konumunda bulunuyor.

Pazara sunulan ürün/hizmet tanıtımı

Tanı ve tedavi tıbbın eşdeğer temel taşları diyebiliriz. Modern sağlık sektöründe IVD, hastanın belirli bir hastalığı olup olmadığını doktora göstermekten öteye geçiyor. Günümüzde bu testler, insanların sağlık ya da hastalık yönetim sürecinin tamamında alınan kararların ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda ve doktorların sağlık değer zincirinde bu testlerin tüm potansiyelinden yararlanmalarını sağlıyor. IVD, uzun süredir sağlık alanının “sessiz destekçisi” olarak biliniyor. IVD sayesinde laboratuvarlar, sağlık çalışanlarının ihtiyaç duyduğu güvenilir iş ortağı haline gelebiliyor. Doktor ve hastaları doğru zamanda doğru kararları almaları yönünde destekliyor; insanların hastalıklarını ve yaşam kalitelerini daha iyi kontrol altında tutmalarını sağlıyor. Bu sayede hem sağlık bütçesi yönetimine ve ilgili kamu kuruluşlarına, hem de sağlık hizmeti sunucularına doğru çözümlere yatırım yapmaları konusunda olanak veriyor.

Merkezi ve Hastabaşı Tanı Çözümlerimizle, yoğun bakım ve acil servis gibi kritik bakım gerektiren alanlarda hızlı ve güvenilir test sonuçları sağlayarak, tanı ve tedavi takibinde hasta ve klinisyenlere önemli faydalar sağlıyoruz. Buradaki temel odağımızda laboratuvarlar bulunuyor. Roche Diagnostik olarak operasyonumuzun önemli bir bölümünü bu kategoride yer alan ürün portföyümüz oluşturuyor. Özel laboratuvar ortamına ihtiyaç duymayan sistemlerimizle, az numune kullanarak hızlı, laboratuvar ile uyumlu ve güvenilir sonuçlar sunuyoruz.

Moleküler diagnostik kapsamında, gelişen teknolojilerle birlikte gen düzeyinde yer alan biyolojik farkları analiz ediyor, bu analizler için kullandığımız yöntemlerle kanser, genetik hastalıklar ve enfeksiyon hastalıkları gibi hastalıkların tanısında, izleminde, risk analizinde ve hastalar için uygun olan tedavinin belirlenme süreçlerinde önemli bir rol oynuyoruz. Sunduğumuz hizmetler arasında bulunan güvenli kan temini, hastalıkların tespiti, tedaviye verilen yanıtın takibi ve/veya tedavi seçeneklerini belirlemede genlere bağlı faktörlerin belirlenmesinde kullanılan Nobel ödüllü PCR teknolojisine dayalı diagnostik testler, tüm dünya genelinde kullanılıyor. Kapsamlı ürün yelpazemiz ile hastalara, doktorlara, araştırmacılara, hastanelere ve laboratuvarlara yenilikçi medikal diagnostik çözümler sunuyoruz.

Doku Diagnostiği bölümümüzde kanser tanısına yardımcı olacak testlerin keşfedilmesi, geliştirilmesi ve yeni geliştirilen kanser tedavilerine uygun hastaların belirlenmesine odaklanıyoruz. Son dönemde hedefe yönelik tedaviler ve immünoterapiler (bağışıklık sistemini güçlendirmek için uygulanan tedaviler) için uygun hastaların seçilmesine olanak sağlayan parametrelerin geliştirilmesi hastalara daha etkin ve güvenli bir yol sunarken, sağlık hizmetlerindeki maliyetleri de daha etkin hale getiriyor. Ayrıca günümüzde hala pek çok uygulamanın konvansiyonel olduğu patoloji laboratuvarlarının verimliliklerini artırmak ve hasta güvenliğini korumak amacıyla özel olarak tasarlanmış iş akışı çözümleri ile bütüncül çözüm önerileri sunmak üzerine çalışmalarımız devam ediyor.

Bir diğer faaliyet alanımız olan diyabette ise misyonumuz kaliteli ve güvenilir ürün, servis ve çalışanlarımızla diyabet yönetimini kolaylaştırmak ve diyabetlilerin yaşam kalitelerini arttırmaktır. Bu kapsamda diyabet konusunda halk sağlığını önceliklendiren uygulamaları hayata geçiriyor, hastalık hakkında toplumun bilinçlenmesini sağlıyoruz. Kan şekeri ölçüm sistemleri ile diyabet tedavisini kolaylaştırmanın yanı sıra hasta odaklı araştırmalarımızla ve çalışmalarımızla sektörde öncü bir rol oynuyoruz.

Kuruluşun uyguladığı genel strateji

Odağımızda her zaman hasta var. Bu kapsamda tüm yatırımlarımızı hastaların yaşamlarını iyileştirmek, hastalara ve sağlık profesyonellerine önemli faydalar sağlayacak ürün ve hizmetleri keşfetmek, geliştirmek ve hasta yararına sunmak için sürdürülebilirlik temelinde gerçekleştiriyoruz. Roche Diagnostik olarak, henüz karşılanmamış tıbbi gereksinimlerin bulunduğu alanlara odaklanarak hastalara daha etkin ve daha güvenli çözümler sunmak için çalışıyor, yenilikçi yaklaşımımızı sürdürüyoruz.

Global pazardaki öncü pozisyonumuz, bilgi birikimimiz ve tecrübemiz Türkiye’de sunduğumuz hizmetleri sürekli geliştirmemizde önemli bir rol oynuyor. Sektördeki en son ve en kaliteli çözümleri sunmaya devam ederek, faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlardaki öncü yaklaşımımızı hep bir adım ileriye taşıyor, inovasyon ve Ar-Ge’yi iş süreçlerimizde önceliklendiriyoruz.

Kuruluşun paydaşları (hissedarlar, müşteriler, çalışanlar, iş ortakları, toplum)

Faaliyetlerimizden doğrudan ya da dolaylı olarak etkilenen ve faaliyetlerimizi etkileyen kişi, grup ve kuruluşlara paydaş haritamızda yer veriyoruz. Bugün baktığımızda ülkemizin önde gelen Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastaneleri, Üniversite Hastaneleri, Özel Hastaneler ve Laboratuvarlar ile çalışıyoruz. Tüm Roche ülkelerinde olduğu gibi, Türkiye’de de yıllık milyonlarca testin en güvenli ve en verimli şekilde hekimlerin ve hastaların hizmetine sunulmasını sağlama hedefiyle ilerliyoruz.

Tüm paydaşlarımıza değer katma yaklaşımıyla işimize yön veriyor ve şu konularda üzerimize düzeni yapmak için aralıksız çalışmalar yürütüyoruz:

  • Hastalar ve hekimlere tıbbi değer ile kalite ve güvenilirlik sunmak
  • Düzenleyici ve geri ödeme kurumlarına ekonomik değer sağlamak
  • Çalışanlara mükemmel bir çalışma ortamı ile kişisel gelişim imkanı sunmak
  • Topluma olan sosyal sorumluluğu yerine getirmek

IVD Nedir?

In-Vitro (Vücut Dışında Kullanılan) Tıbbi Tanı Cihazları (IVD), hastalık yönetiminde ve hasta bakımının iyileştirilmesinde hastalardan alınan kan, doku ya da diğer örnekler üzerinde yürütülen laboratuvar tanı çalışmalarıdır ve tarafsız bilgilerin elde edilmesinde önemli bir kaynaktır.

BİZE ULAŞIN

Roche Diagnostics Turkey A.Ş.
Telefon: +90 212 306 06 06
Mail: diagnostics.turkey@roche.com