Üye Girişi

Sağlık profesyonellerine özel hazırlanmış içeriklere erişebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. Henüz üye değilseniz lütfen üye ol seçeneğine tıklayın.

Giriş Yap Üye Ol
Şifremi Unuttum
Medikaynak Search
Üye Ol Üye Giriş
Medikaynak Menü
Artboard
Medikaynak Rxmediapharma

Prof. Dr. Berksoy Şahin

Konya Maarif Koleji’den 1978 yılında ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’den 1984 yılında mezun oldum. İç Hastalıkları (1992) ve Tıbbi Onkoloji Uzmanlık Diplomamı(1995)  Çukurova Üniversitesi  Tıp Fakültesi’den aldım. Yurt dışında ABD'de MD Anderson Kanser Merkezi(1995) ve Washington Üniversitesi Fred Hutchinson Kanser Araştırma Merkezinde(1998) kısa süreli çalıştım.  1996 yılında Tıbbi Onkoloji Doçentlik ve 2002 yılında Tıbbi Onkoloji Profesörlük ünvanlarını aldım.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinde ilk Erişkin Kemik İliği ve Kök Hücre Nakil Çalışmalarını başlattım ve gerçekleştirdim. Türkiye ve Avrupa'da çeşitli bilimsel kuruluşlarda üyeliğim yanında üniversitede çeşitli düzeylerde yöneticilik yaptım.

Yüzlerce yapmış olduğum bilimsel makale ve araştırma ile onlarca vermiş olduğun tezler yanında, binlerce tıp doktoru, yüzlerce iç hastalıkları uzmanı ve onlarca tıbbi onkoloji uzmanı yetiştirdim.

Halen Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Öğretim üyesi olarak çalışmaktayım.

Sağlık profesyonellerine özel hazırlanmış içeriklere erişebilmek için onaylı bir hesap ile giriş yapmanız gerekmektedir.