Üye Girişi

Sağlık profesyonellerine özel hazırlanmış içeriklere erişebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. Henüz üye değilseniz lütfen üye ol seçeneğine tıklayın.

Giriş Yap Üye Ol
Şifremi Unuttum
Medikaynak Search
Üye Ol Üye Giriş
Medikaynak Menü
Artboard
Medikaynak Rxmediapharma

Prof. Dr. Murat Terzi

1976 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Samsun’da tamamladı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra uzmanlık öğrencisi olarak girdiği OMÜ Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’ndaki görevine Anabilim Dalı Başkanı olarak devam etmektedir.

Nöroloji Anabilim Dalı’ndaki sorumluluklarının yanında OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı, OMÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sinir Bilimleri Anabilim Dalı Başkanlığı, OMÜ Tıp Fakültesi Klinik Araştırmalar Birimi Sorumluluğu görevlerine de devam etmektedir. Türk Nöroloji Derneği, Türkiye Multipl Skleroz Çalışma Grubu, Türkiye Nöroimmünolji Çalışma Grubu, Türkiye Nörobehçet Çalışma Grubu, Türkiye Nörolojik Çevre Sağlığı Çalışma Grubu üyesidir. Ulusal ve uluslararası 40’ın üzerinde projede primer araştırıcı olarak görev almıştır. Başta multipl skleroz ve nöroimmünoloji alanında olmak üzere 100’ün üzerinde yurtiçi, yurt dışı makale, kitap yazarlığı ve kitap bölüm yazarlığı yapmıştır. Ulusal ve uluslararası kongre ve bilimsel toplantılarda sunulmuş 200’ün üzerinde bildirisi vardır.

Sağlık profesyonellerine özel hazırlanmış içeriklere erişebilmek için onaylı bir hesap ile giriş yapmanız gerekmektedir.