Medikaynak Search
Üye Ol Üye Giriş
Medikaynak Menü

Roche olarak akciğer veya meme kanseri hastalıkları için tanı aşamasında bulunan hastaların doğru tanıyı almaları amacıyla 2010 yılından beri TestNetwork isimli uygulamamızla hizmet vermekteyiz.

Bu sistem ile hastalarınızdan alınan dokuların EGFR, ALK, ROS, PDL1 ve HER2 testlerinin gerçekleştirilmesi için ücretsiz talepte bulunabilirsiniz.

TestNetwork ile alınan dokular referans merkezlerimiz olan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi veya Trakya Üniversitesinin patoloji servislerine ulaştırılmakta, testler en kısa sürede gerçekleştirilerek sonuçlar size tekrar iletilmektedir.

Sistem ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için aşağıdaki adımları inceleyebilir, Roche personeli ile iletişime geçebilir veya 0212 284 65 15/ 0212 282 89 63 numaralı telefonlardan destek talebinde bulunabilirsiniz. 

Test-Network'e ulaşmak için tıklayınız.

PATOLOG / MEDİKAL ONKOLOG

Hastadan alınan örneği laboratuvara göndermek için test-network.org’a hasta bilgilerini kaydeder veya TestNetWork lojistik destek hattını ücretsiz arar. *

SONUÇ
SMS

BİYOMARKER OPERASYON SORUMLUSU

Ünite bilgileri kaydeder. Örneğin gönderileceği laboratuvarı belirler. Bilgileri Kargo yetkilisine aktarır. Talebi oluşturan hekim ‘‘Dosyanız test incelemesi için referans merkezine ulaştırılmıştır’’ SMS’i ile bilgilendirilir.

KARGO YETİKİLİSİ

Belirlenen gün içerisinder örneği alır, 48 saat aşmayacak şekilde laboratuvara teslimatı gerçekleştirir.

SMS

BİYOMARKER OPERASYON SORUMLUSU

Talep eden hekime hem test sonucu çıktığına dair hem de kargoya verildiğine dair 2 ayrı SMS bilgilendirmesi yapılır.

Test sonucuna www.test-network.org linkinden ulaşılabilir.

Örneği referans merkezden teslim alır ve test çalışmasını takip eder. Örneği ve test raporuna test talebinde bulunan patolog / medikal onkoloğa göndermek üzere kargo yetkilisine teslim eder.

PATOLOJİ RAPORUNUN İLETİMİ

Test raporu ve örnek belirlenen gün içerisinde kargo yetkilisi tarafından ilgili üniteye teslim edilir. Ayrıca www.test-network.org'dan bu bilgilere her zaman ulaşılabilir.

SONUÇ

PATOLOG / MEDİKAL ONKOLOG

Hastadan alınan örneğin laboratuvar sonuçlarını teslim alır. *

TEST NETWORK KULLANIMINDA
DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN DURUMLAR

  • Parafın blok ve camın birlikte konulmuş olması
  • Hasta bilgilendirilmiş olur formlarının 3 nüshanın da eksiksiz doldurtulacak arşivlenmesi ve 1 nüshanın kutuya konulması
  • Çalışmaya en uygun tümör hücresinin bulunduğu en fazla iki adet parafin blok ve camın kutuya konulması
  • Hasta kimlik bilgilerinin mutlaka olması
  • Patoloji raporu ve blok lam numaralarının uyumlu olması
  • Test talep eden hekimin imzalı ve kaşeli olarak istediği testleri yazması
  • Testi talep edilen hastanın hiçbir kurumda yatış işleminin olmaması