Yandex Metrica
MENÜ
arama yap

Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

1. Giriş


Bu sayfa (bu metin içerisinde atıfta bulunulan diğer belgeler ile birlikte) misafir veya kayıtlı kullanıcı olarak erişim sağladığınız internet sitemizin ("Site") kullanım koşullarını içerir ("Kullanım Şartları").  Bu Site'ye erişiminiz ve bu Site'yi kullanımınız yürürlükteki mevzuata ve Kullanım Şartları'na tabidir. Site'yi kullanmaya başlamadan önce lütfen Kullanım Şartlarını dikkatlice okuyunuz. Site'yi kullanmanız, Kullanım Şartlarını kabul ettiğiniz ve yasal olarak bununla bağlı olduğunuz anlamına gelmektedir. Kullanım Şartları'nı kabul etmiyorsanız, lütfen Site'yi kullanmayınız.

2. Hakkımızda

Bu Site'nin bütün içeriği Roche Müstahzarları Sanayi Anonim Şirketi’ne ("Roche", "biz", "bizim" veya "bize") aittir veya onun tarafından kontrol edilir ve bu bilgiler uluslar arası telif hakları yasalarıyla korunur. Roche Türkiye’de tescilli olan ve ticaret merkezi Uniq İstanbul Ayazağa Caddesi No:4 D/ 101 Maslak 34396 Sarıyer İstanbul Türkiye adresinde bulunan bir anonim şirketidir.

3. Site'ye Erişim

Herhangi bir zamanda, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak Site aracılığı ile sunduğumuz herhangi bir hizmeti, bildirimde bulunmaksızın değiştirme veya durdurma hakkını saklı tutarız. Herhangi bir nedenle Site belli bir süre boyunca veya herhangi bir zamanda erişilemez olursa bundan sorumlu olmayacağız. Zaman zaman, kayıtlı olan kullanıcıların Site'nin belirli bir bölümüne veya tamamına erişimini kısıtlayabiliriz.

Talebiniz üzerine veya güvenlik prosedürümüzün bir parçası olarak kullanıcı kimlik bilgisi, şifresi veya bir takım bilgilerin tarafınıza sağlanması halinde, söz konusu bilgileri gizli bilgi kabul etmeli, herhangi bir şekilde üçüncü kişiler ile paylaşmamalısınız. Site aracılığıyla paylaşmış olduğunuz Kişisel Bilgiler, Site’de yer alan “Gizlilik Politikası” linkine tıklayarak ulaşabileceğiniz gizlilik politikamız (“Gizlilik Politikası”) kapsamında yönetilir. Bu Kullanım Şartlarına Gizlilik Politikası'nın hüküm ve koşullarına yapılan atıflar da dahildir.

4. Kullanımın Kapsamı

Roche sizin kişisel bilgilenmeniz, eğitiminiz ve iletişiminiz için bu Site'nin devamlılığını sağlamaktadır. Site'de görüntülenen materyalleri ancak bu materyallere ilişkin telif haklarımız ve diğer fikri ve mülkiyet haklarımıza ilişkin bütün uyarıları yapmak suretiyle ve ticari olmayan ve kişisel kullanım amaçlarıyla indirebilirsiniz. Buna karşılık Site'deki metin ve imajlar da dahil olmak üzere içeriği Roche'un yazılı izni olmaksızın dağıtılamaz, değiştirilemez, iletilemez, tekrar kullanılamaz, tekrar gönderilemez ve kullanılamaz.

Bu Site Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan kullanıcılar için tasarlanmıştır. Bu nedenle, Roche'un, Türkiye Cumhuriyeti sınırları haricindeki yerlerde bu Site'de yer alan bilgilerin doğruluğu ve geçerliliğine ilişkin bir beyanda bulunmamakta olduğunu ve bu Site'nin içeriğinin hukuka aykırı olarak kabul edilmekte olduğu yerlerde kullanılmasının yasak olduğunu kabul edersiniz. Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışından bu internet sitesine erişmeye çalışan kişiler bunu kendi insiyatifleri çerçevesinde gerçekleştirmekte olup, geçerli ulusal kanunların uygulanmasından kendileri sorumlu bulunmaktadır.

5. Site ve İçeriklerinin Tarafınızca Kullanımı

Site ve İçerikler, sadece ticari olmayan kişisel kullanıma yöneliktir. Aksi açıkça Kullanım Şartlarında belirtilmedikçe, Site veya İçerikleri incelemeniz ve tarafınıza sağladığımız olanaklardan yararlanmanız haricinde bir şey yapmanız için izin vermiyoruz.

Sitede yer alan İçerikleri ve diğer indirilebilir materyalleri dahili kişisel kullanımınız için indirebilir, görüntüleyebilir, kopyalayabilir ve çıktısını alabilirsiniz, ancak bunun için aşağıda belirtilen şartları sağlamanız gerekmektedir:

• Hiçbir İçerik herhangi bir surette değiştirilmeyecektir.
• Hiçbir grafik yanında yer alan yazıdan ayrı kullanılmayacaktır;
• Telif hakkı ve marka uyarılarımız tüm nüshalarda yer almalıdır ve bu Site’yi materyallerin kaynağı olarak kabul etmeniz gerekmektedir; ve
• İçeriklerin nüshalarını sağlayacağınız tüm kişiler de bu sınırlamalardan haberdar edilecektir.

İndirme, görüntüleme, kopyalama, çıktı alma veya kullanma neticesinde tarafınıza herhangi bir İçerik'le ilgili olarak hiçbir hak, mülkiyet ya da menfaat devredilmiş olmaz. Roche’nin yazılı onayı olmadan hiçbir şekilde İçeriklerin veya Site’nin tamamını veya bir kısmını tamamını yeniden üretemez (yukarıda belirtilenler hariç), yayınlayamaz, iletemez, dağıtamaz, gösteremez, değiştiremez, bunlardan türev eserler yaratamaz, satamaz ya da kötüye kullanamazsınız. Site’nin yönetildiği bilgisayar sistemine veya Site’ye zarar verebilecek herhangi bir davranışta bulunmamak için gerekli özeni göstermek zorundasınız.

6. Kullanıcı Bildirimleri.

Elektronik iletişimdeki tüm kişisel tanımlayıcı bilgiler bu internet sitesinin Gizlilik Politikası’na tabidir. E-posta ya da başka bir yolla bu internet sitesine göndermiş, iletmiş olduğunuz veriler, sorular, görüşler, tavsiyeler ve buna benzer herhangi bir iletişim ya da materyale gizli ve tescilli olmayan bilgiler olarak muamele edilecektir.

Bu siteye iletmiş ya da göndermiş olduğunuz herhangi bir şeyin sadece Roche ya da bağlı ortaklıkları tarafından çoğaltma, ifşa, iletim, yayımlama, neşriyat veya postalama amaçlarını da kapsayan çeşitli amaçlarla kullanılabileceğini kabul edersiniz. Ayrıca, Roche, elektronik erişim içeriğinde ifşa edilen her tür fikir, yenilik, kavram, teknik veya teknik bilgi (know-how) dâhil olmak üzere, her türlü bilgiyi, herhangi bir amaçla kullanabilecek veya kopyalayabilecektir.

7. Üyelik Yükümlülükleri

Site'ye üye olduğunuz takdirde, Site'nin kullanımı sebebi ile size karşı bir dava açılması veya talepte bulunulması halinde bu hususu derhal bize bildireceğinizi, ve talebimiz üzerine şikayet veya dava konusu eyleminizi sona erdireceğinizi kabul etmiş olursunuz. Kayıt bilgilerinizde meydana gelen değişiklikler hakkında derhal bizi bilgilendirmeniz gerekmektedir. Kayıt bilgilerinizi güncel tutmak sizin sorumluluğunuzdadır.

Üyeliğinizi fatma_nur.ozali@roche.com adresine yapacağınız makul bir bildirimle her zaman sona erdirebilirsiniz. Bütün iletişimlerinizde adınızı, kullanıcı adınızı (varsa) ve kayıt bilgilerinizi (varsa) ve internet sitesinin adını açık olarak belirtmelisiniz.


8. Yasal Uyarılar

Roche bu Site'de, güncel ve doğru bilgilere yer vermek için makul çabalar göstermekle birlikte, sağlanan bilgilerin doğruluğuyla, güncelliğiyle veya eksiksizliğiyle ilgili olarak herhangi bir beyanda bulunmamakta ve bu konuda herhangi bir garanti veya teminat vermemektedir. Yukarıda belitilenlere halel gelmeksizin, işbu Site'de yer alan tüm içerikler HIÇBIR GARANTI VE KOŞUL OLMADAN “OLDUĞU GIBI” SAĞLANMAKTADIR, SİTE'YE ILIŞKIN OLARAK DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI HIÇBIR GARANTI VE KOŞULU TAAHHÜT ETMEMEKTEDIR.

Site'nin kullanımı ve Site'de gezinme nedeniyle ortaya çıkan zararlar sizin sorumluluğunuz altında bulunmaktadır. Ne Roche ne de bu Site'nin oluşturulmasını veya sunulmasını sağlayan diğer kişiler Site'ye erişiminiz ya da Site'yi kullanmanız nedeniyle ortaya çıkan hiç bir zarardan dolayı sorumlu bulunmamaktadır. Site'ye erişiminiz, Site'yi kullanımınız ya da Site'de gezinmeniz ya da yer alan materyallarin, metinlerin ya da imajların indirilmesi sırasında bilgisayarınıza ya da diğer mülkiyetinize bulaşabilecek virüslerden ya da meydana gelebilecek zararlardan sorumlu bulunmamaktadır.

9. Tıbbi Tavsiye İçermemesi:

Bu Site tıbbi bir tavsiye içermemektedir. Roche tıbbi tavsiyeler verilmesi ya da benzer hizmetlerle iştigal etmemektedir. Bunun yanı sıra, bu Site'den verilen bilgiler kesinlikle sağlık mesleği mensupları tarafından verilen hizmet veya önerilerin yerine geçmeyi amaçlamamaktadır. Bu tür bir hizmete ya da öneriye ihtiyaç duymanız halinde derhal sağlık mesleği mensuplarına başvurmanız gerekmektedir.

10. Ürün Bilgisi.

Site veya bu Site'de yer alan bağlantılar (linkler) sadece belli bir ülke, alan ya da bölgede bulunabilen ürünlere, farklı ülkelerde farklı isimler altında pazarlanmakta olan ürünlere ve farklı ülkelerdeki ilgili otoriteler tarafından farklı endikasyonlar ya da kısıtlamalarla onaylanan ürünlere ilişkin bilgi içerebilir. Bu sitede yer alan hiç bir şey bir ürünün ya da hizmetin tanıtımı veya teklifi olarak ya da kanunlar ya da yönetmeliklerce pazarlanmasına izin verilemeyen bir ürünün temini olarak anlaşılmamalıdır. Belli ürünlere ilişkin özel bilgiler için, ikamet ettiğiniz ülkenin yetkili otoritesi tarafından kabul edilen reçeteleme bilgilerine başvurunuz.

11. Telif Hakkı Koruması.

Bu Site'de görmekte ya da okumakta olduğunuz herşeyin aksi belirtilmedikçe telif hakkı koruması kapsamında olduğunu ve Roche'un yazılı izni olmaksızın burada belirtilen hüküm ve şartlara aykırı olarak kullanılamayacağını beyan ve kabul edersiniz. Roche bu Site'de görüntülenen materyallerin Roche'un bağlı işletmeleri dışındaki üçüncü kişilerin haklarını ihlal etmediğini garanti etmemektedir.

12. Markalar.

Site'de görüntülenmekte olan tüm markalar, ticaret unvanları, logolar ve hizmet markaları (topluca “Markalar” olarak anılacaktır) tescilli ya da tescilsiz olarak Roche'dan herhangi birisine ait olabileceği gibi her ikisinin ortak mülkiyetinde de olabilir. Bu Site'de bulunan hiçbir şey herhangi bir marka lisans veya kullanım hakkı verildiğine ilişkin örtülü kabul anlamına gelmemektedir. Bu Site'de görüntülenen Markalar’ın ya da diğer içeriğin kullanımı burada belirtilen istisnalar dışında tamamıyla yasaklanmıştır. Roche'un fikri mülkiyet haklarını cezai takibat da dahil olmak üzere mevzuatta yer alan en geniş kapsam dahilinde kullandığını bilmeniz gerekmektedir.

13. Yasaklanmış İletim.

Site'nin bazı bölümleri çevrimiçi forumlara erişmenize, e-posta göndermenize veya başka bir şekilde Roche'a geri bildirimde bulunmanıza imkan sağlamaktadır. Roche bu bölümlerde yer alan içeriklere ilişkin bir sorumluluk kabul etmemektedir. Bu Site vasıtasıyla Roche'a, cezayı gerektiren bir suç olarak kabul edilen, hukuki sorumluluğa neden olan, herhangi bir kanun hükmünün ihlaline neden olan ya da böyle bir durum teşkil eden mevzuata aykırı, tehditkar, küçültücü, yakışıksız, uygunsuz, pornografik ya da saygısız materyal gönderemez ya da iletemezsiniz. Bununla birlikte; (a) diğer kişilerin gizliliğini ihlal eden (b) ilgili hakların sahipleri tarafından açık yazılı izni alınmadıkça telif hakkı, marka hakkı veya tescilli bir diğer hak yoluyla korunan (c) virüs, bu ya da diğer bir zararlı öğe içeren ya da (d) hukuka aykırı bir şekilde kartel oluşturan bilgilerin gönderilmesi ya da iletilmesi de yasaklanmıştır. Telif hakkı, marka hakkı ya da tescilli bir diğer hakkın ihlali dolayısıyla ortaya çıkan zararlardan ya da internet sitesini kullanmanız dolayısıyla ortaya çıkan ziyanlardan tek başınıza sorumlu bulunmaktasınız.

14. Bilgisayar Virüsleri

Site'nin bilgisayar virüslerinden ya da diğer zararlı bilgisayar programlarından arınmış olduğundan emin olmak için gerekli adımları atarız. Fakat internetin doğası uyarınca bilgisayarlarınızı ve verilerinizi korumak için uygun güvenlik duvarı ve anti-virüs yazılım programını kullanmak sizin sorumluluğunuzdadır.

Site'nin kullanabileceğiniz herhangi bir donanım veya yazılımla uyumlu olacağını garanti etmiyoruz.

Makul kontrolümüz dışında meydana gelebilecek her türlü olaydan dolayı maruz kalacağınız kayıp ve zararlardan tarafınıza karşı sorumlu değiliz.

15. Kullanımınızı Sona Erdirme

Site’nin veya İçeriklerin kullanımını her zaman sona erdirebilirsiniz. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak Kullanım Şartlarının herhangi bir hüküm veya koşuluna uygun davranmadığınızı tespit ettiğimiz takdirde, diğer haklarımız ve dava yollarına halel gelmemek kaydıyla (1) Site’ye herhangi bir zamanda erişiminize engel olabiliriz; (2) Site’de kurmuş olduğunuz hesap veya giriş bilgilerinizi sona erdirebilir veya askıya alabiliriz.

16. Linkler

Roche, aşağıdaki şartları karşılamaları kaydıyla Site'ye link vermek isteyen herkese izin verir:

Link vermeden önce Roche'ın yazılı onayı alınmalıdır.
Linkler internet sitesinin ana sayfasına yönelik olarak tercih önermelidir (sayfalar değiştiğinde linklerin kesilmesini önlemek maksadıyla);
İnternet sitesinde herhangi bir çerçeve ya da sınır oluşturulmamalıdır;
Link vermek istenilen internet sitesi ilgili yasa ve yönetmeliklere uygun olmalı ve nahoş ya da saldırgan olduğu düşünülebilecek bir içerik içermemelidir; ve
Diğer herhangi bir internet sitesi, ürün veya hizmet ile ilgili olduğumuz veya desteklediğimiz ima edilmemelidir.

Bu Site, Roche tarafından belirtilmedikçe, herhangi spesifik bir tüzel kişilikle ilişkili değildir ve böyle bir tarafça desteklenmemektedir. Bu linklere tıklamakla, Roche internet sitesinden ayrılmış ve tamamen müstakil olan diğer bir internet sitesine gitmiş olacaksınız. Roche bu linkleri ziyaretçilerimize ve kullanıcılarımıza hizmet olarak sağlamaktadır; fakat hiçbir editoryal denetim gerçekleştirmez, bunun için hiçbir sorumluluk üstlenmez ve doğruluğu, uygunluğu veya diğer internet sitelerinde yer alan bilgilerin diğer yönleri hakkında herhangi bir taahhütte bulunmaz.

Herhangi bir linkin varlığı sadece okuyucuya potansiyel bir ilgi sunma amacını taşır, fakat Roche tarafından link verilen internet sitesine destek sağlandığı veya onay verildiği anlamına gelmez. Ziyaret ettiğiniz diğer tüm internet sitelerinin hüküm ve koşullarını ve gizlilik politikalarını kontrol etmek kendi sorumluluğunuzdadır.

Link verilen tüzel kişinin isteği üzerine Site'de mevcut olan herhangi bir linki kaldıracağız.

İnternet siteniz veya linkiniz Roche'u hatalı, yanıltıcı, aşağılayıcı veya herhangi bir şekilde saldırgan bir tavır içerisinde betimlemediği sürece, tarafınıza sınırlı, geri alınabilir ve münhasır olmayan bir link verme yetkisi tanınmıştır.

Link verme ve Roche resim ve/veya yazılarının kullanımı hakkında herhangi bir tereddüdünüz veya sorunuz varsa, lütfen fatma_nur.ozali@roche.com adresinden tarafımızla irtibata geçiniz.


17. Site'deki Değişiklikler

Roche herhangi bir zamanda Site'ye ilişkin bu Kullanım Şartlarını gözden geçirip değiştirebilir. İşbu Kullanım Şartları'nda yer alan herhangi bir hüküm veya şart değiştirildiğinde düzeltmeye ilişkin bildirim internet sitesine gönderilecektir. Yapılacak değişikliklerle bağlı olacağınızdan, periyodik olarak bu sayfayı ziyaret etmenizde ve yeniden kontrol etmenizde fayda bulunmaktadır.

18. AIFD İyi Tanıtım ve İyi İletişim İlkeleri

Bu Site'de yer alan tanıtım amaçlı materyallerin hepsi AIFD İyi Tanıtım ve İyi İletişim İlkeleri'ne uygun olarak hazırlanmıştır. Bu internet sitesini kullanmakla içeriğe ilişkin her türlü sorununuzu veya şikayetinizi öncelikle bizim ile paylaşmayı kabul etmektesiniz. Konuya ilişkin yapmış olduğumuz açıklamayı yeterli görmezseniz, AIFD'ye şikayette bulunabilirsiniz.

19. Geçerli Hukuk

Bu Kullanım Şartları ve uygulanması, kanunlar çatışması hükümleri dışında, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir. Site'ye erişiminiz ya da Site'yi kullanmanızdan kaynaklanan tüm talep ve dava haklarının bu gibi bir hakkın doğumu veya ortaya çıkmasından sonra en geç iki (2) yıl içerisinde kullanılması gerekmektedir.

20. Bizimle Nasıl İrtibata Geçebilirsiniz

fatma_nur.ozali@roche.com'ne mail atarak bizim ile irtibata geçebilirsiniz.

Güncelleme Dönemi: 12 ay
Son güncellenme tarihi: 18.03.2016

Legal Notice and Terms of Use

1. Introduction

This page (together with the documents referred to on it) tells you the terms on which you may make use of our website("Site") , whether as a guest or a registered user (“Terms of Use”). Your access to and use of this Site is subject to the Terms of Use and all applicable laws. Please read these Terms of Use carefully before you start to use the Site. By using the Site, you indicate that you accept these Terms of Use and that you agree to abide by them. If you do not agree to these Terms of Use, please do not use the Site.  

2. About Us

All content of this Site is owned or controlled by Roche Müstahzarları Sanayi Anonim Şirketi ("Roche", "we", "our" and "us") and is protected by worldwide copyright laws. Roche is a join stock company registered in Turkey and have our registered office Uniq İstanbul Ayazağa Caddesi No:4 D/ 101 Maslak 34396 Sarıyer İstanbul Turkey.  

3. Accessing this Site

We reserve the right, at any time in our sole discretion, to withdraw or amend the service we provide on the Site without notice. We will not be liable if for any reason the Site is unavailable at any time or for any period.  From time to time, we may restrict access to some parts of the Site, or our entire Site, to users who have registered with us.

If you choose, or you are provided with, a user identification code, password or any other piece of information as part of our security procedures, you must treat such information as confidential, and you must not share it with any other person. Your submission of personal information through the Site is governed by our privacy policy, which can be reached by clicking on the "Privacy Policy" link on the Site (the "Privacy Policy"). These Terms of Use incorporate by reference the terms and conditions of the Privacy Policy. 


4. Scope of Use.

Roche maintains the Site for your personal information, education, and communication. Please feel free to browse the Site. You may download material displayed on the Site for non-commercial, personal use only, provided you maintain all copyright and other proprietary notices contained on the materials. You may not, however, distribute, modify, transmit, reuse, repost or use the content of the Site for public or commercial purposes, including the text and images, without Roche's written permission.

This Site has been designed for the users located at Turkis Republic. Therefore, you agree that Roche has no warranties with regards to accuracy and validty of the information on this Sited outside of Turkish Republic and you also agree that the content of this Site shall not be used any place where it is accepted as illegal. Anyone who tries to access this Site from any where outside of Turkish Republic shall make his own access within the framework of their initiative, he is solely responsible for application of required local laws.


5. Your use of the Site and Contents.

The Site and the Contents are intended solely for perosnal, non-commercial use. Except as expressly set out in these Terms of Use, we do not give you permission to do anything except to browse the Site and Contents and use the facilities we make available to you.

You may download, view, copy and print the Contents and other downloadable materials displayed on the Site for your internal personal use only provided that:

• no Contents are modified in any way;
• no graphics are used separately from accompanying text;
• our copyright and trademark notices appear in all copies and you acknowledge this Site as the source of the material; and
• any persons to whom you provide copies of the Contents are made aware of these restrictions.

No right, title or interest in any Content is transferred to you as a result of any such downloading, viewing, copying, printing or use. You may not reproduce (except as noted above), publish, transmit, distribute, display, modify, create derivative works from, sell or exploit in any way any of the Contents or the Site in whole or in part without the prior written permission of Roche.  You must take care not to do anything that could harm the Site or the computer systems which host the Site.

6. User Submissions.

Any “personally identifiable information” in electronic communications to the Site is governed by the Site's Privacy Policy. On the other hand, any communication or material you transmit to the Site by electronic mail or otherwise, including any data, questions, comments, suggestions or the like is, and will be treated as, non-confidential and non-proprietary. You understand that anything you transmit or post may be used by Roche or its affiliates for any purpose, including, but not limited to, reproduction, disclosure, transmission, publication, broadcast, and posting. Furthermore, Roche is free to use any ideas, concepts, know-how, processes, or techniques contained in any communication you send to the Site for any purpose whatsoever including, but not limited to, developing, manufacturing, marketing, and selling products and service using such ideas, concepts, know-how, processes, or techniques.

7. Membership Obligations

Where you have joined this website as a member you undertake to inform us immediately of any claim or action against you for any use of this website and, on request from us, to immediately cease the act complained of.  You agree to inform us immediately of any changes affecting your registration details. It is your obligation to ensure that your registration details are kept up to date.

You may terminate your membership of this website at any time by giving us reasonable notice by e-mail to fatma_nur.ozali@roche.com. You should clearly state your name, username (if any) and registration details (if any) and the name of this website on all communications.

8. Disclaimer

While Roche uses reasonable efforts to include accurate and up-to-date information in the Site, Roche makes no warranties or representations as to its accuracy. Roche assumes no liability or responsibility for any errors or omissions in the content of the web site. Without limiting the foregoing, everything on the Site is provided to you "AS IS" WITHOUT WARRANTY OF ANY KIND, EITHER EXPRESSED OR IMPLIED, INCLUDING, BUT NOT LIMITED TO, THE IMPLIED WARRANTIES OF MERCHANTABILITY.

Your use of and browsing in the Site at your risk. Neither Roche nor any other party involved in creating, producing or delivering the Site is liable for any direct, incidental, consequential, indirect or punitive damages arising out of your access to, or use of, the Site. Roche assumes no responsibility, and shall not be liable for, any damages to, or viruses that may infect, your computer equipment or other property on account of your access to, use of, or browsing in the Site or your downloading of any materials, data, text or images from the Site.

9. No Medical Advice.

The Site does not provide medical advice. With limited exception, Roche  products are available only by prescription from a licensed health care professional. Roche  is not engaged in rendering medical or similar professional services or advice, and the information provided on the Site is not intended to replace medical advice offered by a health care provider. If you desire or need such services or advice, you should promptly consult a physician or professional health care provider.

10. Product Information.

The Site and its links may, however, contain information about products that may or may not be available in any particular country, territory or region of the world, may be available under different trademarks in different countries and, where applicable, may be approved or cleared by a government regulatory body for sale or use with different indications and restrictions in different countries. You should not construe anything on the Site as a promotion or solicitation for any product or service or for the use of any product or service that is not authorized by the laws and regulations of the country where you are located. For specific information about particular products, you should refer to the full prescribing information as approved by the relevant governmental authority of the country where you are located.

11. Copyright Protection.

You should assume that everything you see or read on the Site is copyrighted, unless otherwise noted, and may not be used except as provided in these terms and conditions or in the text on the Site without the written permission of Roche. Roche  neither warrants nor represents that your use of materials displayed on the Site will not infringe rights of third parties not owned by or affiliated with Roche.

12. Trademarks.

The trademarks, trade names, logos and service marks (collectively the "Trademarks") displayed on the Site are registered and unregistered Trademarks of Bristol-Myers Squibb and others. Nothing contained on the Site should be construed as granting, by implication, estoppel or otherwise, any license or right to use any Trademark displayed on the Site. Your use of the Trademarks displayed on the Site, or any other content on the Site, except as provided in these terms and conditions, is strictly prohibited. You are also advised that Roche will aggressively enforce its intellectual property rights to the fullest extent of the law, including the seeking of criminal prosecution.

13. Prohibited Transmissions.

Certain areas of the Site may enable you to access online forums and to submit e-mails, or otherwise provide feedback to Roche. Roche does not endorse, and specifically disclaims, any responsibility or liability for any content in these fora. You may not post or transmit any unlawful, threatening, libelous, defamatory, obscene, indecent, inflammatory, pornographic or profane material or any material that could constitute or encourage conduct that would be considered a criminal offense, give rise to civil liability or otherwise violate any law. In addition, you are prohibited from posting or transmitting any information which (a) infringes the rights of others or violates their privacy or publicity rights, (b) is protected by copyright, trademark or other proprietary right, unless with the express written permission of the owner of such right, (c) contains a virus, bug or other harmful item, or (d) is used to unlawfully collude against another person in restraint of trade or competition. You shall be solely liable for any damages resulting from any infringement of copyright, trademark, or other proprietary right, or any other harm resulting from your use of the Site.

14. Viruses

We take steps to try to ensure that the Site is free from computer viruses and other harmful computer programs. However, we cannot guarantee this due to the nature of the Internet. You are responsible for using appropriate firewall and anti-virus software to protect your computers and data.

We do not guarantee that the Site will be compatible with all or any hardware and software which you may use.

We are not responsible to you for losses which you suffer due to any event beyond our reasonable control.

15. Ending Your Use.

You may cease using the Site and Contents at any time. If in our sole judgment you materially fail to comply with any term or provision of these Terms of Use, without prejudice to our other rights and remedies we may: (1) deny you access to the Site at any time; (2) suspend or terminate any log-in details or account you have setup on the Site.

16. Links

Roche grants permission to anyone wishing to link to the Site provided that:

You must obtain prior written approval of Roche before linking,

links must be in preference to the homepage of the web site (to avoid broken links when pages change);
you may not create a frame or any other border around the web site;
the website from which you wish to link must comply with all relevant laws and regulations and must not contain content which may be considered to be distasteful or offensive; and
you must not imply that we endorse or are associated with any other website, product or service.

This Site is not sponsored or associated with any particular linked entity unless so stated by Roche. By clicking on these links, you will be leaving the Roche website, and going to another, entirely independent website. Roche provides these links as a service to our visitors and users; however, it exercises no editorial control, assumes no responsibility for and makes no representations as to the accuracy, appropriateness, or any other aspect of the information contained in these other websites.

The existence of any particular link is simply intended to imply potential interest to the reader, but does not constitute sponsorship or endorsement of the linked website by Roche. It is your responsibility to check the terms and conditions and privacy policy on any other website which you visit.

We will remove any link we make from this Site upon request from the linked entity.

You are granted a limited, revocable, and non exclusive right to create a hyperlink so long as your website or the link does not portray Roche Corporation in a false, misleading, derogatory, or otherwise offensive manner.

If you have doubts or questions about linking and the use of Roche images and/or text, please contact us on fatma_nur.ozali@roche.com

17. Changes to this Site

Roche may, at any time, revise the Terms of Use governing use of this Site. If any terms and conditions are changed, the amended notice will be posted on our web site. You are bound by any such revisions and should, therefore, periodically review the Terms of Use.

18. AIFD Code of Practice of Good Promotion and Good Communication

Any promotional content of this Site has been prepared with reference to the AIFD  Code of Prcatice of Good Promotion and Good Communicatin. In using this Site you agree that any concerns you may have about the content will be taken up first with us. Then if you are not satisfied with our response, you may submit a complaint to the AIFD.

19. Applicable Law

This Terms of Use and its performance shall be governed by the laws of the Turkey, without regard to its conflict of laws provisions. Any claim or cause of action arising from or relating to your access or use of the Site must be brought within two (2) years from the date on which such claim or action arose or accrued.

20. How to contact us

You can contact us by sending an email to fatma_nur.ozali@roche.com at Roche.

Review period: 12 months
Last reviewed: March 18, 2016

 

E-Posta ve şifrenizi girerek
medikal referans noktanıza ulaşabilirsiniz.

GİRİŞ YAP

Yeni hesap oluştururken vereceğiniz bilgiler, cegedim tarafından onaylanacak
ve siteye tam üyeliğiniz bu onaydan sonra sağlanacaktır.

* Tüm alanları doldurmak zorunludur.

Loading Image