Üye Girişi

Sağlık profesyonellerine özel hazırlanmış içeriklere erişebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. Henüz üye değilseniz lütfen üye ol seçeneğine tıklayın.

Giriş Yap Üye Ol
Şifremi Unuttum
Medikaynak Search
Üye Ol Üye Giriş
Medikaynak Menü
Üye Olun / Giriş Yapın Medikaynak Icon
Artboard
Medikaynak Rxmediapharma

Accu-Chek Performa Nano

Kaliteden gelen performans

Kolaydır, kodlama ve kurulum gerektirmez

Strip ucundan kan uygulaması ile kolay kullanım

Akıllıdır, 500'e kadar ölçüm sonucunu hafızasında saklar

Hızlıdır, 5 saniyede sonuç verir.

Ekranı net, basit ve okunması kolay.

Tüm Özelliklerine Göz Atın

Kan şekeri ölçüm cihazı Accu-Chek® Performa, kan şekeri takibini hızlı ve kolay hale getirir. Kurulum gerekmeden kutudan çıktığı anda kullanıma hazırdır. Her ölçüm cihazı, Accu-Chek® Performa test stribleri ve bir Accu-Chek® parmak delme cihazı kullanır. Yemeklerden önce ve sonra kan şekerinizi kontrol etmenizi hatırlatan hatırlatıcılar ile sağlıklı ve aktif bir yaşam için tedavi kararlarınızı desteklemek için değerli bilgiler sağlar.

EKRAN:
Geniş LCD

SONUÇLAR:
5 saniye içinde

KOLAYLIK:
Kodlama ve kurulum gerektirmez

KAN NUMUNESİ HACMİ:
Küçük: 0.6µL

AĞIRLIK:
Batarya ile 59g

Avantajlar ve Özellikler

 • Geniş, okunması kolay LCD ekran kullanımı kolay Accu-Chek® Performa test stribleri ile kullanılır
 • Accu-Chek® Softclix parmak delme cihazı ayrı olarak satın alınabilir
 • Küçük bir kan numunesi: sadece 0.6µL kan gereklidir
 • 5 saniyede hızlı sonuç
 • Kodlama gerektirmez, bu da ölçüm sürecini hızlı ve kolay hale getirir
 • Kurulum gerektirmez. Kutudan çıktığı anda kullanıma hazır
 • Yemek öncesi ve sonrası simgeleri mevcuttur.
 • yemek öncesi ve sonrası olmak üzere 4 hatırlatma uyarısı özelliğine sahiptir. Böylece kan şekerinizi ölçmeyi unutmazsınız
 • Bir test stribi taktığınızda otomatik olarak açılır
 • Ölçüm tamamlandığında ölçüm cihazı otomatik olarak kapanarak güç tasarrufu sağlar

Accu-Chek® Performa Nano kan şekeri ölçüm cihazı nasıl kullanılır?

3 adımda doğru sonuçlar alın

Test stribini ölçüm cihazına yerleştirin. Kan şekeri ölçüm cihazı otomatik olarak açılacaktır.
Kan numunesini test stribinin ucunda yer alan sarı bölgeye uygulayın. Sadece küçük bir damlaya ihtiyacınız olacak.
Yaklaşık 5 saniye içinde ölçüm sonuçlarınız ekranda görünecektir.

Accu-Chek Performa Kan Şekeri Ölçüm Çubuğu

Accu-Chek® Performa kan şekeri ölçüm çubukları ilk seferde doğru test yapmayı kolaylaştırır.

Avantajlar ve Özellikler:

 • Kullanımı kolay ölçüm çubukları
 • Yüksek kontrastlı dozlama alanı
 • Az miktarda kan numunesi gereksinimi

 

 • ÖLÇÜM ÇUBUKLARI

Bir pakette 50 adet

 • ÖLÇÜM CİHAZI

Accu-Chek Performa Nano

 • KONTROL SOLÜSYONU

Accu-Chek Performa Kontrol Solüsyonu

Accu-Chek Performa Nano

Genel Sorular

Ölçüm cihazındaki saati ve tarihi nasıl ayarlanır veya değiştirilir?

A: Ölçüm cihazınız, piller takılı ve önceden ayarlanmış bir tarih ve saat ile birlikte gelir. Saati, kendi saat diliminize uyacak şekilde değiştirmeniz gerekebilir. Bu ayarları değiştirmek için, ölçüm aletini açın; Açma / Kapama düğmesine basın ve bırakın. Yanıp sönen kan şekeri ölçüm çubuğu sembolü belirir. NOT: Ölçüm cihazınız ilk kez açılıyorsa, otomatik olarak kurulum moduna girecek ve ekranda "Kurulum" ve saat yanıp sönecektir. Saati değiştirmek için 3. Adıma atlayın veya tarih ve saat doğruysa, kurulum modundan çıkmak için Açma / Kapama düğmesini basılı tutun. Kurulum moduna girmek için, Açma / Kapama düğmesini yaklaşık dört saniye basılı tutun. Ekranda "Kurulum" ve saat yanıp söner. Saati değiştirmek için oklara basın ve bırakın. Daha hızlı değiştirmek için okları basılı tutun. Saati ayarlamak için Açma / Kapama düğmesine basın ve bırakın. Dakikalar yanıp söner. Dakikayı, ayı, günü ve yılı ayarlamak için 3. ve 4. adımları tekrarlayın. Yanıp sönen alan, değiştirdiğiniz alandır. Doğru saat ve tarihi ayarladıktan sonra, kan şekeri ölçüm çubuğu sembolü yanıp sönene kadar Açma / Kapama düğmesini basılı tutun.

Bir hata kodunun veya ekran mesajının ne anlama geldiğini nereden öğrenebilirim?

Bir hata kodunun veya ekran mesajının listesi için ölçüm cihazınızın Ekran Mesajları sayfasını ziyaret edin veya ölçüm cihazınızın Kullanıcı Kılavuzunu inceleyin.

Kan Şekeri Ölçüm Çubukları

Accu-Chek Performa kan şekeri ölçüm çubukları hangi kimyayı kullanır?

Accu-Chek Performa kan şekeri ölçüm çubukları glikoz dehidrojenaz kimyasını kullanır.

Maltoz, Accu-Chek Performa kan şekeri ölçüm çubukları etkiler mi?

Hayır

Performans Kontrol Testleri

Kontrol testi değerleri Accu-Chek Performa Nano ölçüm cihazının belleğinde kalıyor mu?

Kontrol test değerleri, cihaz üzerinden erişilebilen hafızada kalmaz. Bunun yerine, ölçüm cihazı bunları indirilebilir bellekte saklar, böylece bu değerler desteklenen yazılımla görüntülenebilir.

Accu-Chek Performa Nano sistem teknolojisinin diğer ölçüm cihazlarından farkı nedir?

Accu-Chek Performa Nano sistemi, her bir test sırasında kapsamlı güvenlik kontrolleri gerçekleştirmek için kan şekeri ölçüm cihazı ve kan şekeri ölçüm çubuklarındaki teknolojilerin gücünü elektrotlarla birleştirerek birçok potansiyel güvenlik sorununu kontrol eder

Accu-Chek Performa Nano

Ürün Hata Kodu Açıklamaları

 • Kan şekeri ölçüm çubuğu hasar görmüş olabilir veya düzgün takılmamış olabilir. Ölçüm çubuğunu çıkarın ve geri takın ya da hasar görmüşse değiştirin.
 • Aktivasyon çipi yanlış. Ölçüm cihazını kapatın ve yeni bir aktivasyon çipi takın. Bir altivasyon çipine gereksiniminiz varsa Roche ile irtibat kurun.
 • Ölçüm sonucunuz kendinizi nasıl hissettiğinizle uyumluysa hemen sağlık profesyonelinizle irtibat kurun. 
 • Ölçüm sonucunuz kendinizi nasıl hissettiğinizle uyumlu değilse,  kan şekeri ölçümünü tekrarlayın ve kullanım kılavuzunda yer alan Olağandışı Kan Şekeri Sonuçları bölümüne bakın.
  - Ölçüm sonucunuz için E-3 kodu görünmeye devam ediyorsa, kan şekeri değeriniz sistemin ölçüm aralığının üzerinde aşırı derecede yüksek olabilir. Hemen sağlık profesyoneliniz ile irtibat kurun. 
  - İkinci ölçüm sonucunuz kendinizi nasıl hissetiğiniz ile uyumlu değilse kontrol solüsyonu ve yeni ölçüm çubuğuyla performans kontrolü gerçekleştirin. 
    - Kontrol sonucu kabul edilebilir aralık içindeyse ölçüm prosedürünü gözden geçirin ve kan şekeri ölçümünü yeni bir ölçüm çubuğu ile tekrarlayın.
    - Kontrol sonucu kabul edilebilir aralık içinde değilse kullanım kılavuzunda yer alan Aralık Dışı Performans Kontrolü Sonuçlarının Araştırılması bölümüne bakın.
 • Ölçüm çubuğuna ölçüm için yeterli kan veya kontrol solüsyonu dolmamış veya ölçüm başladıktan sonra uygulanmıştır. Ölçüm çubuğunu atın ve ölçümü tekrarlayın. 
 • Bu mesaj, ölçüm cihazında beyaz aktivasyon çipi kullanıldığında görütülenebilir. Aktivasyon çipinin, son kullanma tarihi geçmiş bir ölçüm çubuğu lotuna ait olduğu anlaşılır. Ölçüm cihazını kapatın ve siyah bir aktivasyon çipi takın. Ölçüm cihazındaki saat ve tarihin doğru olduğundan emin olun. 
 • Kan veya kontrol solüsyonu ölçüm çubuğuna ekranda yanıp sönen damla sembolü belirmeden uygulanmıştır. Ölçüm çubuğunu atın ve ölçümü tekrarlayın
 • Elektronik bir hata olmuştur veya nadiren de olsa, kullanılmış bir ölçüm çubuğu çıkarılıp tekrar yerleştirilmiştir. Ölçüm cihazını kapatın ve açın veya pilleri 20 saniye çıkartın ve tekrar yerleştirin. Bir kan şekeri ölçümü veya perfromans kontrolü yapın.
 • Sıcaklık, sistem için uygun aralığın üstünde veya altındadır. Sistem çalışma koşulları için ölçüm çubuğu prospektüsüne başvurun. Uygun koşullara sahip bir alana geçin, 5 dakika bekleyin ve kan şekeri ölçümünü veya performans kontrolünü tekrarlayın. Ölçüm cihazını suni yollarla ısıtmayın veya soğutmayın. 
 • Piller neredeyse bitmiş. Pilleri hemen değiştirin. Piller değiştirildikten sonra mesaj tekrar görüntülenirse ölçüm cihazını sıfırlayın. Ölçüm cihazını sıfırlamak için pil çekmecesini cihazın dışına kaydırıp herhangi bir tuşuna basın ve pil çekmecisini yerine geri takın. 
 • Saat ve tarih ayarları hatalı olabilir. Saat ve tarihin doğru olduğundan emin olun ve gerekirse yeniden ayarlayın.