Üye Girişi

Sağlık profesyonellerine özel hazırlanmış içeriklere erişebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. Henüz üye değilseniz lütfen üye ol seçeneğine tıklayın.

Giriş Yap Üye Ol
Şifremi Unuttum
Medikaynak Search
Üye Ol Üye Giriş
Medikaynak Menü
Üye Olun / Giriş Yapın Medikaynak Icon
Artboard
Medikaynak Rxmediapharma
DİAGNOSTİK

ENFEKSİYON HASTALIKLARI

Viral ve bakteriyel enfeksiyonlar hastalık ve ölümün önde gelen nedenleri arasındadır. Araştırmamız, hepatit B, grip ve birden fazla ilaca dirençli bakterilere odaklanarak hayatı tehdit eden bulaşıcı hastalıklar için etkili tedaviler bulmaya adanmıştır.

Viral veya bakteriyel patojenlerin neden olduğu bulaşıcı hastalıklar dünya çapında ölüm ve hastalıkların ana nedenlerinden biridir ve sürekli büyüyen bir tıbbi ihtiyaç oluşturur. Gelişmekte olan ülkeler bu durumdan güçlü bir şekilde etkilenmiştir, ancak Batı Dünyası ve Doğu Asya da bu alanda önemli sağlık sorunlarıyla karşı karşıyadır.

Roche, hem patojeni hem de konakçı immün savunmasını hedef alan yeni anti-enfektif ajanların keşfedilmesine, araştırılmasına ve geliştirilmesine odaklanır. Bu konuda, endüstri lideri bir teknoloji platformu ve Roche'un tarihi boyunca bazı göze çarpan terapötik maddeler üreten bu alanda, zengin bir araştırma mirası inşa ediyoruz.

Roche'taki enfeksiyon hastalıkları araştırması üç ana alana odaklanmaktadır:

  • Kronik Hepatit B Enfeksiyonu
  • İnfluenza
  • Çoklu İlaca Dayanaklı Bakteriler

Buna ek olarak Roche'un tarama testleri de aşağıdaki 3 ana alana odaklanmaktadır:

  • Hepatit
  • Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar
  • TORCH

Enfeksiyon Hastalıkları Testleri

HABERLER - ROCHE DIAGNOSTİK
15 Kasım 2021

Meme kanserinde HER2 ekspresyonunun tespitinde radyonüklid moleküler görüntülemenin rolünü inceleyen çalışma.