Üye Girişi

Sağlık profesyonellerine özel hazırlanmış içeriklere erişebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. Henüz üye değilseniz lütfen üye ol seçeneğine tıklayın.

Giriş Yap Üye Ol
Şifremi Unuttum
Medikaynak Search
Üye Ol Üye Giriş
Medikaynak Menü
Artboard
Medikaynak Rxmediapharma

Prof. Dr. Ercan Demir

1967 yılında Kayseri’de doğdu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1991 yılında mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık eğitimini 1991-1996 yılları arasında tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisi Bilim Dalında Çocuk Nörolojisi yandal uzmanlık eğitimini tamamladı.

2000-2001 yılları arasında INSERM U 523, Institut De Myologie, Groupe Hospitalier Pitié-Salpêtrière, Paris, FRANSA’ da moleküler genetik konusunda doktora sonrası fellow olarak çalıştı. KTÜ Çocuk Nöroloji Bilim Dalında 2003-2006 yılları arasında çalıştı. 2005 yılında doçent olarak atandı. 2006 yılından bu yana Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve hastalıkları Anabilim Dalı, Çocuk Nörolojisi Bilim Dalında çalışmaktadır. 2010 yılında profesör olarak atandı. İlgi alanları arasında Çocuklarda Nöromusküler Hastalıklar ve elektrofizyoloji sayılabilir. 2014 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nöroloji Bilim Dalında Çocuk EMG ve Uyarılmış Potansiyeller laboratuvarını kurdu. Halen aynı bölümde görevini sürdürmektedir.

Sağlık profesyonellerine özel hazırlanmış içeriklere erişebilmek için onaylı bir hesap ile giriş yapmanız gerekmektedir.