Üye Girişi

Sağlık profesyonellerine özel hazırlanmış içeriklere erişebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. Henüz üye değilseniz lütfen üye ol seçeneğine tıklayın.

Giriş Yap Üye Ol
Şifremi Unuttum
Medikaynak Search
Üye Ol Üye Giriş
Medikaynak Menü
Artboard
Medikaynak Rxmediapharma

Prof. Dr. Mefkûre Eraksoy

Prof Dr Mefkûre Eraksoy İstanbul Tıp Fakültesi’nde 1979 yılında Tıp doktoru,1983 yılında Nöroloji uzmanı, 1994 yılında Çocuk Nörolojisi yan dal uzmanı oldu.Prof Dr Hıfzı Özcan ile 1979 yılında MS birimini kurdu. Araştırma konuları multipl skleroz genetiği, ailesel ve çocukluk çağı multipl skleroz’udur. 2000-2012 yıllarında Nöroimmunoloji , Çocuk ve Ergen. Nörolojisi derneklerinin kurucu başkanlık görevini yürüttü.1999-2000 yılları arasında Cambridge Üniversitesi , Nöroloji departmanı, MS genetik bölümünde çalıştı., Genetic Analysis of Multiple Sclerosis in EuropeanS (GAMES) Projesinin Türkiye koordinatörlüğü görevini üstlendi. 1997-2005 yılları arası Intenational Federation of Multiple Sclerosis Societies’in Tıbbi danışma kurulu üyeliği yaptı.International Pediatric MS çalışma grubu ve İstanbul Tıp Fakültesi ,Nöroloji ABD öğretim üyesidir.

Sağlık profesyonellerine özel hazırlanmış içeriklere erişebilmek için onaylı bir hesap ile giriş yapmanız gerekmektedir.